compare_arrows0

Turystyka

Dorastanie w czasach bez mediów, i troskliwa opieka rodziców doprowadziła do tego, że dzisiaj nie potrafię się skupić na oglądaniu filmu jedząc chipsy tylko wymyślam wycieczki. Zwracając uwagę na najcenniejszy ziemski surowiec... czas, który staram się wykorzystywać do granic możliwości. Pracuję jak duża część z nas od 9 do 17, ale w głowie mam, że do mojej dyspozycji pozostaje czas od 17 do 9. Większość fotorelacji, w których mi może będziesz towarzyszył odbywa się po godzinach pracy. 


Wejdź, jeśli planujesz odwiedzić Bielsko lub jesteś mieszkańcem, a chcesz doświadczyć coś na szybko. Zobacz Bielsko ze zbocza Szyndzielni zatopione we mgle, przenieś się do czasów Drugiej Wojny Światowej i na własnej skórze przekonaj się jak w 1939 roku wyglądała "Pozycja Bielsko", oraz jak i gdzie Rzesza w 1944 roku uformowała linię umocnień B2. 


Położenie Bielska-Białej jest unikatowe w skali świata, na bardzo niewielkim obszarze mamy do dyspozycji prawie każde ukształtowanie terenu. Przepastna sakwa Podbeskidzia zawiera góry, wzgórza, doliny i wąwozy... co wymyślisz, tutaj znajdziesz. Możesz odwiedzić źródła rzek (przykładem jest prawy dopływ Wisły) i wędrować po górach, spać na łące i opalać się nad jeziorem... Jeśli masz mało to do dyspozycji masz przelot balonem, wiatrakowcem, helikopterem i innymi latającymi cudami. Jeśli szukasz dla siebie miejsca na ziemi znajdziesz je tutaj... nie ważne czy jesteś początkującym turystą, speleologiem czy chcesz być blisko natury. Jeśli dla Ciebie historia jest matką nauk odnajdziesz ślady sięgające 14 wieku, a kilka minut później możesz stać pod salą koncertową z XXI wieku. 

 

Artykuły: Turystyka

Wyświetlanie od 1 do 4 z 8 (2 stron)