compare_arrows0

Sztuka

Sztuka uliczna Bielska-Białej i nie tylko: Od boho-nocnych twórców do galerii pod chmurką

Bielsko-Biała to miasto, gdzie sztuka nie zapada w zimowy sen niczym niedźwiedź w jaskini. Tutaj artyści pulsują życiem niczym neon w nocnym klubie, a ich płótna to ściany budynków. Wyrusz na artystyczną przygodę, spacerując po mieście! Zapomnij o lokalnej prasie w poszukiwaniu wystaw. Tutaj sztuka żyje na każdym rogu, zaskakuje, bawi i zmusza do refleksji.

Nocą budzi się bohema Bielska-Białej. Artyści, niczym wampiry spragnione krwi, wychodzą z cienia i tworzą dzieła, które nad ranem zdobią miejską przestrzeń. Murale, graffiti, instalacje, to nie tylko obrazy, to emocje, idee i historie opowiadane językiem sztuki ulicznej.

SuperZiemia to galeria sztuki na wyciągnięcie ręki. Znajdziesz tu zdjęcia murali, graffiti i instalacji z różnych zakątków Europy, ale przede wszystkim z Bielska-Białej. Odkryjesz nowe wzory i poznasz historie stojące za nimi. Daj się porwać artystycznej energii miasta!


Uwaga poszukiwacze skarbów streetart'u! W fotoreportażach odkryjesz kolejne puzzle do układanki pod tytułem „Bielska Mapa Muralowa”, która niczym GPS poprowadzi Cię do każdego prezentowanego dzieła sztuki.

Zanurz się w świat streetart'u Bielska-Białej i poczuj magię sztuki ulicznej!


A na deser:
Wizyty na bando.
Zdjęcia murali z Czech, Słowacji oraz z Tychów i Pszczyny.

Bielsko-Biała to miasto, w którym sztuka pulsuje w każdym zakamarku. Odkryj ją i daj się oczarować!

Artykuły: Sztuka

Wyświetlanie od 1 do 4 z 5 (2 stron)